Добре дошли

Потребителско име:

Парола:


Запомни ме

[ ]

Свържи се с нас

Форуми

SECTOR.BG Counter-Strike Community - The Best CS 1.6 Servers in the World! :: Форуми :: Администрация :: Помощ
 
<< Предишна тема | Следваща тема >>
Как да overclock-нем видео карта във 8 лесни стъпки
Редактори:Kobri, Lucky, SleepWalker, perfektnoto savur6enstvo, Lummox, -ThugLife-, Xfirb, pochti perfekten*, Keep Hope Alive
Автор Отговор
zero chick
пт сеп 26 2014, 02:39
Регистриран потребител #21924
Регистриран: ср юли 25 2012, 02:35
съобщения: 244
Предполагам всеки е срещал проблема със огромния лаг на някой игри...Като един от тези хора съм пробвал какви ли не програми за overclock..и всичките ми опити завършваха със изгоряла видео карта.Преди няколко дни реших да пробвам една програма която се казва MSI AfterBurner, но като се сетих за предишния си опит със тези програми си сложих една стара видео карта Nvidia която не ползвам и като по чудо стана.Нито изгърмя нито нищо и затова реших да пробвам със сегашната ми.Ще видите резултата по надолу.И тъка нека да продължим:

1.Програмата която ще ви трябва е MSI AfterBurner [натисни тук] (теглите първото)


2.Инсталирате във подходяща директория.


3.Пускате програмата която изглежда така: [натисни тук]


4.След това теглите програмата Nova Bench [натисни тук] (инсталирате във подходяща директория)


5.Пускате MSI AfterBurner а след това и Nova Bench ТРЯБВА ДА СЪС ТАЗИ ПОСЛЕДОВАТЕЛНОСТ!


6.Следва по важната част:
[натисни тук]

Избирате 640x480 резолюция и изключвате Fullscreen и натискате ОК:
[натисни тук]
Ще ви излезе една картинка.Не пипайте нищо докато програмата си върши работата.След като е готово ще излезе едно прозорче като това което показва колко framerate имате: [натисни тук] (това е на нормални настройки)


7.Сега на MSI гледате Core Clock и Memory Clock.Намествате ги ПОЧЕТИ до края а НЕ ДО КРАЯ защото опасноста да ви замине видео картата е голяма!
Ето така: [натисни тук]

8.Отново пускате Nova Bench и гледате колко е framerate-а: [натисни тук]

И ето вече имате по "добра" видео карта!Мощноста вече е със около 35% повече от преди.Имаше още една такава тема от DragonClaw, но тази програма вече не работи както трябва но ако някой се интересува ето темата: [натисни тук]
Дано да съм помогнал!
Най-отгоре
{SENDPM=21924}
BaDaZz
нд сеп 28 2014, 08:48
Регистриран потребител #25857
Регистриран: вт дек 24 2013, 12:05
съобщения: 358
Добър урок! БРАВО!
Най-отгоре
{SENDPM=25857}
Dark Execution3R
нд сеп 28 2014, 09:43
Classic Admin
Регистриран потребител #20673
Регистриран: пт фев 24 2012, 10:10
съобщения: 360
Ще пробвам. Стана работата, но не е кой знае какво. Все пак видео картата не ми е много добра.

[ Редактирано нд сеп 28 2014, 10:00 ]
Най-отгоре
{SENDPM=20673}
 

Иди:     Най-отгоре

Colour Key:
Главен Администратор, Администратор, Support, Екип, CS Админ, VIP, Miss Sector.BG, Потребител

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF
Powered by e107 Forum System