Добре дошли

Потребителско име:

Парола:


Запомни ме

[ ]

Свържи се с нас

Форуми

SECTOR.BG Counter-Strike Community - The Best CS 1.6 Servers in the World! :: Форуми :: Администрация :: Помощ
 
<< Предишна тема | Следваща тема >>
Повишаване на FPS - Windows 7 / 10
Редактори:Kobri, Lucky, SleepWalker, perfektnoto savur6enstvo, Lummox, -ThugLife-, Xfirb, pochti perfekten*, Keep Hope Alive
Автор Отговор
Davidoff
пн ное 23 2020, 08:06
Classic Admin
Регистриран потребител #3632
Регистриран: пн юли 27 2009, 02:12
съобщения: 88
Привет Дами и Господа, малко подобрения от батко ви DavidofF: та.. Изчел съм си четенето из различни нашенски и чуждестранни форуми в опит да оптимизирам лаптопа и клиента на CS1.6 за да ми държи FPS на 100. Но при повечето нямаше кой знае какъв резултат. Обаче съм упорит и не се отказах, и така намерих няколко решения с които сега играя с 100.5 FPS който дори в "Smoke Grenade" не пада!

Windows 7.
1.Актуализиране на драйвърите!
за целта използвайте програмата: "Driver Boost 8.1" Линк: [натисни тук]
Активационен код за да активирате пълната версия: FF9F8-BE53E-5F963-A4948 "Активирайте я за да засича всичките ви драйвъри"
* Цъкате бутона SCAN След това и актуализирате драйвърите си!. Програмата прави BACKUP, така ,че ако нещо не ви хареса след актуализация спокойно може да си върнете старата версия!
*Инсталирайте всички "Game Component" драйвъри, на тях пише с червени букви "Game". Лично аз актуализирах само Видео драйвърите, Звуковите и Game драйвъри.
..Рестартирайте PC.

Програмата разполага и със Game Boost режим, който изключва избрани от Вас процеси. Аз лично не усещам разлика, но пробвайте и него.

2.Повечето лаптопи и компютри са с по 2 видео карти, изберете играта да ви се възпроизвежда с втората видео карта. Аз съм с nVidia 730M 4gb
Всички настройки са ми на Off
Примерно видео: [натисни тук]

3.Изберете си подходящ клиент за игра, Аз ползвам Steam и GsClient
Steam е на смешна цена в момента, плаща се еднократно.
Но разбира се не всеки има възможност да си го плати.
GsClient Download: [натисни тук]

3.1След като сме избрали клиент за игра, може да вкараме малко опции при стартиране " Launch Options "
Къде се поставят? :
Steam: [натисни тук]
Non-Steam: [натисни тук]
*Аз лично използвам тези:
-gl -nojoy -noforcemaccel -noforcemspd -noforcemparms -freq 60 -dxlevel 60 -nomsaa -nofbo -processheap

За монитори които са над 60Hz променете -freq

3.2 CFG.
rate 100000
fps_max 101
cl_updaterate 102
cl_cmdrate 105
gl_ansio 0
gl_vsync 0

Windows 10.
1.Всичко по-горе споменато за Win7.
2.Изключете Game Mode , Game Bar , Game DVR.
3.Изключете Exploit Protection , или въведете играта и направете всички отметки от ON на ОFF ( Подобрява значително FPS )

Проверявайте си и температурата на процесор/видео , защото като позагреят лаптопите и започват да лагват , ако надвишава работната температура , преинстал, почистване, нова термо паста.
Програма за проверка на температура: [натисни тук]

Споделяйте и Вие, кой каквото знае, ще ги закачам към темата, Ако също видите нещо грешно пишете за Редактиране! Надявам се да съм бил полезен! Успех!
Най-отгоре
{SENDPM=3632}
Veselqka
вт ное 24 2020, 12:07
Регистриран потребител #30995
Регистриран: нд юли 31 2016, 05:44
съобщения: 5
Полезна тема, адмирации !!
Най-отгоре
{SENDPM=30995}
slake
вт юни 07 2022, 01:29
Регистриран потребител #3969
Регистриран: сб авг 01 2009, 05:37
съобщения: 17
gl_ansio не работи докато не сложите -nomsaa в параметрите на играта
Най-отгоре
{SENDPM=3969}
Amphetamine.
вт юни 07 2022, 08:46
Регистриран потребител #35698
Регистриран: вт май 04 2021, 08:28
съобщения: 20
Отделил си време за темата както и за проблема , но лично смятам че има много по бърз и лесен варянт и той е през настройките на видео картата няма значение дали използвате нвидиа или амд , в google има хиляди туториали как да си оптимизирате играта и не важат само за цс . Fps препоръчвам 99.5 не 101 нито 100.5 . В лънч -high също . Лек ден !
Най-отгоре
{SENDPM=35698}
LeafZor
сб юни 11 2022, 05:14
Регистриран потребител #26482
Регистриран: пн мар 03 2014, 12:20
съобщения: 3
Аз ви препоръчвам компове да си вземете най добре ще ви е иначе евала за труда който си хвърлил ще помогне на хората с по слаби пц-та но лично аз съм цъкал с нвидиа 9600гт и никога не съм имал проблем на стария ми комп даже беше с едно ядро само от сорта на 3.5гх дори и Линейдж ми вървеше топ само вертикала спирах и вс точно но на седмица си преинсталирвах компа защото колкото и да го пазиш като влизаш по нета и доста вирусчета ловиш каквато и програма антивирусна да сложиш не работи на 100% даже помага за лоша игра и се получава насичане и при смоук.

[ Редактирано сб юни 11 2022, 05:29 ]
Най-отгоре
{SENDPM=26482}
 

Иди:     Най-отгоре

Colour Key:
Главен Администратор, Администратор, Support, Екип, CS Админ, VIP, Miss Sector.BG, Потребител

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF
Powered by e107 Forum System