Добре дошли

Потребителско име:

Парола:


Запомни ме

[ ]

Свържи се с нас

Форуми

Отиди на страница       >>  
Редактори:Kobri, Lucky, SleepWalker, perfektnoto savur6enstvo, Lummox, -ThugLife-, Xfirb, pochti perfekten*, Keep Hope Alive
Автор Отговор
oTBopKo
сб яну 01 2022, 10:26
Регистриран потребител #36172
Регистриран: чт дек 16 2021, 03:24
съобщения: 8
Здравейте, преди да кажа точно какъв е проблема искам да поясня, че съм изчел и опитал препоръките на потребителите в предишните теми относно FPS Drop-a.
Конфигурацията е:
CPU:AMD A8-3870 3,00 ghz - Четириядрен
VGA: ATI R7 250 1GB GDDR5
RAM: 8GB 1600mhz Corsair Vengeance
OC: Win 10 Home 64 Bit
Температурите на компютъра са стабилни, чисти се на всеки 2 месеца, преинсталиран преди 1 седмица.
Играта върви плавно, докато не вляза в масивна стрелба и просто усещам едно леко натоварване на картината как просто FPS-a пада за рамките на секунди което е дразнещо не е постоянно, но не е и като да не се случва, най-често се случва в DM сървърите когато има по динамична и бърза игра.
Въпросът е, има ли някакъв вариант да оправя това нещо или просто да взимам нова по-добра щайга, пробвал съм с клиента на Steam, още няколко както и на Sector, резултата общо взето е същия, опитвал съм с всякакви настройки + команди за стартиране.
Най-отгоре
{SENDPM=36172}
rebellion
нд яну 02 2022, 02:11
Регистриран потребител #35372
Регистриран: нд яну 10 2021, 01:58
съобщения: 11
Здравей, обърни внимание на нета си, за тази игра не ти трябва силен комп. Успех
Най-отгоре
{SENDPM=35372}
oTBopKo
нд яну 02 2022, 08:23
Регистриран потребител #36172
Регистриран: чт дек 16 2021, 03:24
съобщения: 8
Здравей, интернета ми е на Vivacom, 50 мегабита свързан с кабел, което е още по оптимално от WiFi например. Доста бързо работи, зарежда видеоклипове с високо качество дори по-бързо от очакваното, та мисля че CS-a със сигурност е снабден с добра мрежова свързаност тъй като най високия Ping който съм успял да ударя е 9-10.
Снощи имах доста време, реших да се разровя из форумите на CS и AMD. Целият проблем при мен се оказа че идва от драйвер. Последните години програмистите на AMD разработиха нов вид драйвер с програма (AMD Andrenaline) предназначена за по-добра оптимизация, но на по новите видеокарти и процесори се справя по-добре. Дадоха ми съвет да махна този драйвер инсталиран автоматично и да си сваля ATI Catalyst 15.7.1 тъй като моята карта е произведена 2013 година и се сработва по-добре с него, след като направих тази процедура, още при пускането на CS-a резолюцията си беше нагласена и качеството. Влезнах в игра, DM и Massive, нямаше усещане вече за накъсване на картината при по интензивна игра. (Клиента е на CS Sector.)
Надявам се тези които ползват AMD компоненти и имат подобен проблем при по старите видеокарти преди 2015г.да пробват това което направих аз, ще има със сигурност резултат.
Модераторите по преценка може да изтрият или заключат темата, благодаря!
Най-отгоре
{SENDPM=36172}
Xfirb
нд яну 02 2022, 10:17
Staff & Forum Moderator
Регистриран потребител #31835
Регистриран: пт мар 03 2017, 12:04
съобщения: 75
потърси VSync в драйвърите и го изключи, ако можеш само за CS 1.6 ще е супер. До колкото си спомням при AMD е със пълното му име "Wait for Vertical Refresh" или нещо подобно

[ Редактирано нд яну 02 2022, 10:18 ]
Най-отгоре
{SENDPM=31835}
Renan Lodi
нд яну 02 2022, 10:20
Регистриран потребител #35636
Регистриран: ср апр 07 2021, 05:24
съобщения: 59
Който има проблем с FPS при влизане в смоке, на 1000% гарантирам, че видео картата или е мн слаба или или със стари драйвери. Оказа се , мойта ASUS GTX730 може да захрани само монитора който е висок клас .Всичко е ъпгрейднато затова и аз по-добре да купя по-мощна карта . Тя играта не иска много ресурс но зависи какъв монитор храниш с видеото.
Най-отгоре
{SENDPM=35636}
oTBopKo
нд яну 02 2022, 10:28
Регистриран потребител #36172
Регистриран: чт дек 16 2021, 03:24
съобщения: 8
Xfirb написа ...

потърси VSync в драйвърите и го изключи, ако можеш само за CS 1.6 ще е супер. До колкото си спомням при AMD е със пълното му име "Wait for Vertical Refresh" или нещо подобно

Въпроса е, че при мен нещата вървят по плавно с включен vSync, явно просто хардуерът ми е програмиран да функционира оптимално под тази настройка, без тази опция просто картината ми насича два пъти повече и не е плавна.
Доколкото при мен в Smoke не ми е проблем, там нямам проблем с насичане дори и 4-5 да са хвърлени на един път, проблема се получаваше при по големи мелета свързано с повече играчи на едно място. Сега играя под 1600x900 widescreen и проблема изчезна, а по рано дори на 1024х768 под normal се получаваше падането на FPS.
Явно драйверите си оказват ключова роля понякога.
Най-отгоре
{SENDPM=36172}
oTBopKo
нд яну 02 2022, 10:32
Регистриран потребител #36172
Регистриран: чт дек 16 2021, 03:24
съобщения: 8
Renan Lodi написа ...

Който има проблем с FPS при влизане в смоке, на 1000% гарантирам, че видео картата или е мн слаба или или със стари драйвери. Оказа се , мойта ASUS GTX730 може да захрани само монитора който е висок клас .Всичко е ъпгрейднато затова и аз по-добре да купя по-мощна карта . Тя играта не иска много ресурс но зависи какъв монитор храниш с видеото.

Не е само до монитора, аз проблема го имах и с по малка резолюция и по висока, важно е каква ти е видеокартата, ако е лаптоп вградена тя просто не е проектирана за игри, както ако е вградена на настолен дори ще работи по-добре от отделна ако е ново поколение. Драйверите със сигурност са наистина адски важни, защото точно при мен правиха парчетата. След слагане на правилните всичко се намести в правилната посока. Но ако наистина влизаш в Smoke и получаваш тежко насичане това е симптом на спънка във видеокартата.
Най-отгоре
{SENDPM=36172}
Dark Execution3R
нд яну 02 2022, 02:25
Classic Admin
Регистриран потребител #20673
Регистриран: пт фев 24 2012, 10:10
съобщения: 360
Тя играта може да е стара, но модовете, с които са наблъскани сърварите товарят допълнително и то не малко и като със слаба видео карта и всичко отива по дяволите. Аз съм с RX 580 8GB видео и на моменти също ми падата фпс-то. Да не говорим, че има карти в детмач, примерно, където ми пада до 60.

[ Редактирано нд яну 02 2022, 02:25 ]
Най-отгоре
{SENDPM=20673}
oTBopKo
нд яну 02 2022, 02:43
Регистриран потребител #36172
Регистриран: чт дек 16 2021, 03:24
съобщения: 8
Dark Execution3R написа ...

Тя играта може да е стара, но модовете, с които са наблъскани сърварите товарят допълнително и то не малко и като със слаба видео карта и всичко отива по дяволите. Аз съм с RX 580 8GB видео и на моменти също ми падата фпс-то. Да не говорим, че има карти в детмач, примерно, където ми пада до 60.

Така е колега, макар че дори и да ти падне на 60, това е предостатъчно FPS за да върви играта без насичане, проблемът е при нас с по старите машинки които при интензивно натоварване пада под 60 и става мазало.
Лично според мен ако наистина добавяне на модове и разни други неща са тенденция за натоварване на играта, в в бъдеще трябва да се помисли относно това, защото специално CS 1.6 винаги е била достъпна игра, изискваща не толкова силна конфигурация, по скоро трябва да се мисли откъм оптимизация, а не на обратното. Реално ако нещата вървят с това темпо, CS 1.6 ще настигне CS:GO по хардуерни изисквания.

[ Редактирано нд яну 02 2022, 02:49 ]
Най-отгоре
{SENDPM=36172}
Renan Lodi
вт яну 04 2022, 08:55
Регистриран потребител #35636
Регистриран: ср апр 07 2021, 05:24
съобщения: 59
Това ми е играта в smoke ,стана така след като смених монитора , видео картата ми е най-слабата asus gt730 2GB 64bit(късата шина) , В настройките на NVIDIA съм избрал Smoke Gas Grenade Sprite Quality - slowest ,друго не се сещам какво да направя.

[натисни тук]
Най-отгоре
{SENDPM=35636}
Отиди на страница       >>   

Иди:     Най-отгоре

Colour Key:
Главен Администратор, Администратор, Support, Екип, CS Админ, VIP, Miss Sector.BG, Потребител

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF
Powered by e107 Forum System