Добре дошли

Потребителско име:

Парола:


Запомни ме

[ ]

Свържи се с нас

Форуми

SECTOR.BG Counter-Strike Community - The Best CS 1.6 Servers in the World! :: Форуми :: Общност :: Mapping
 
<< Предишна тема | Следваща тема >>
[ПОМОЩ]Проблем с моделите на VHE
Редактори:Kobri, Lucky, SleepWalker, perfektnoto savur6enstvo, Lummox, -ThugLife-, Xfirb, pochti perfekten*, Keep Hope Alive
Автор Отговор
prisoner
чт авг 09 2012, 05:22
Регистриран потребител #20811
Регистриран: сб мар 10 2012, 06:15
съобщения: 16
Здравейте,занимавам се с 'mapping' от доста дълго време знам почти всичко,но от скоро се заех да направя някоя deathrun_map,и за сега се получава много добре според очакванията ми,но реших да я разкрася малко повече като да сложа факли,трева,спрайтове това-онова,но ми излиза един огромен проблем,сега ще ви покажа какъв по точно е той.
Ще дам пример с трева (спрайт).Така слагам си спрайта,избирам си пътеката за самия спрайт (в случая съм избрал трева 'grass_01.spr')
Ето и снимка :
[натисни тук]
Видяхте,че съм използвал 'cycler_sprite' и така,запазвам си картата test.map (използвам .map формата,защото компилирам чрез 'Command Prompt'),задал съм му всички опции както са споменати във форума на CS.Sector.BG компилирам (без никакви грешки,тоест успешно) компилера ми копира картата в 'maps' директорията на играта,след което стартирам играта избирам 'test.bsp' натискам стартирай сървъра и ми дава един огромен еррор,който ми трови нервите цял ден (цял ден се опитвам да го оправя,но уви не успях,и се надявам да си го оправя сам докато напишете нещо по въпроса)
И ето какво ми дава след като се опитах да стартирам 'lan server-a' на избраната ми test.bsp карта.
Снимка :
[натисни тук]
Надявам се да намери някакво решение за този проблем.
Благодаря Ви за отделеното внимание

[ Редактирано чт авг 09 2012, 05:22 ]
Най-отгоре
{SENDPM=20811}
DragonClaw
чт авг 09 2012, 05:28
Регистриран потребител #18
Регистриран: пт фев 20 2009, 01:58
съобщения: 791
Погледни кое entity ти използва модел с името bigtree.mdl. Най-вероятно си объркал директорията ако си я писал на ръка, или по някакъв странен начин си задал модел, който нямаш. Спрайтовете не ти правят проблем в момента.
Най-отгоре
{SENDPM=18}
prisoner
чт авг 09 2012, 05:43
Регистриран потребител #20811
Регистриран: сб мар 10 2012, 06:15
съобщения: 16
Не,не съм писал директорията на играта на ръка,напротив избирам "..." след това си избирам модела в смисъл пиша го ето така 'gras' те ми излизат няколко варианта 4-5,след това си избирам някой на случаен принцип и си го запазвам пък ентитито,което използвам е cycler_sprite,или пък може в мен да е грешката,ако може да кажеш някакъв вариант да добавя трева или пък да си направя факла с огън отгоре,който си гори преди си ги правех без проблем,но отскоро започна този проблем.
Най-отгоре
{SENDPM=20811}
DragonClaw
чт авг 09 2012, 05:53
Регистриран потребител #18
Регистриран: пт фев 20 2009, 01:58
съобщения: 791
Пак ти казвам, проблемът ти не е от факлите или тревата. Липсващия модел е на дърво.
Най-отгоре
{SENDPM=18}
feLoNy
пт авг 10 2012, 05:22
Регистриран потребител #21969
Регистриран: вт юли 31 2012, 03:25
съобщения: 142
По принцип не е далавера да ги слагаш тия дървета, освен ако не са ти 100% наложителни, защото си решил, че ще има някаква стратегическа стойност това дърво. Причината е, че на хората с по-слаби компютри ще им лагва играта. Вземи за пример emir където са наблъскали 20дърва на тоя мап и хората само реват, че им върви с 20фпс играта. Иначе в случая ти, ако ползваш модели от друга папка, просто копирай модела за дъврото в папката на cs-a и ще ти се оправи. Само после като си правиш .res файла внимавай да сложиш всичките модели и неща, които пропринцип не са от cs-а, за да не дава на другите error като се опитат да играят, че им липсва някой модел, както е в твоя случай с bigtree.
Най-отгоре
{SENDPM=21969}
prisoner
сб авг 11 2012, 06:52
Регистриран потребител #20811
Регистриран: сб мар 10 2012, 06:15
съобщения: 16
Да благодаря за изчерпателния отговор,но вече се оправих
Най-отгоре
{SENDPM=20811}
 

Иди:     Най-отгоре

Colour Key:
Главен Администратор, Администратор, Support, Екип, CS Админ, VIP, Miss Sector.BG, Потребител

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF
Powered by e107 Forum System