Добре дошли

Потребителско име:

Парола:


Запомни ме

[ ]

Свържи се с нас

Форуми

Отиди на страница       >>  
Редактори:Kobri, Lucky, SleepWalker, perfektnoto savur6enstvo, Lummox, -ThugLife-, Xfirb, pochti perfekten*, Keep Hope Alive
Автор Отговор
Kobri
пн фев 02 2015, 07:10
SECTOR Founder

Регистриран потребител #45
Регистриран: ср фев 25 2009, 04:39
съобщения: 818

Четете внимателно и разсъждавайте...

За създаването и техническата поддръжка на МАНИЯ и СЕКТОР никога не са пестени нито средства, нито усилия, нито човешки ресурси.
Всеки игрален сървър заема напълно отделно физическо ядро на някоя от петте многоядрени, мултипроцесорни, специализирани сървърни машини, базирани винаги на най-новата Intel Xeon архитектура, купувани от най-реномираната фирма в бранша.
Освен чудовищните машини хостващи игралните сървъри, разполагаме и с отделни машини за статистиката, уеб сайтовете и защитната стена.
Всичко това е направено с цел постигане на максимално качество, многократно надхвърлящо представите дори на капризен перфекционист като мен, готов на всичко, само и само да си осигури най-мазно вървящите сървъри за единствената компютърна игра, която все още го кефи.

Преди години цялата техника се помещаваше в сървърното на клуб МАНИЯ, като това спестяваше поне ежемесечните разходи за колокация и интернет свързаност, но от бруталните флудове покрай игралните сървъри всеки път страдаха залата и копирният център, затова в крайна сметка се наложи да се възползваме от услугите на един от най-големите дейта-центрове у нас, както и да вземем в пъти по-голям канал, който да понесе ежедневните атаки.

Преди повече от 10 години, в доброто старо оптиланско време, флудовете бяха прецедент, сървърите товареха 100 пъти по-малко, защото бяха на 100 пъти по-малко FPS, нямаше античийт, нямаше статистика, имаше хакери, регистрацията струваше 10лв., а месечната такса беше 5лв. Плащането ставаше само чрез ваучери, които се продаваха на едно-две места, но въпреки това играчите идваха на крак от цялата страна да напазаруват за себе си и приятели, и никой не мрънкаше. Ето това можеше да се нарече до някаква степен бизнес.

Нека направим съпоставка със сегашно време, в момента всеки един игрален сървър върви на повече кадри, отколкото всичките оптилански взети заедно и после умножени по 10. Имаме детайлна статистика в реално време както и богато разнообразие от най-различни модове. Сървърите са защитени от уникален античийт и хакерите са мираж, но за сметка на това наблягат на флуденето и експлойтчетата. Няма такса за нова регистрация, а месечната такса е дори по-ниска от преди. Можете да си заредите кредити по всевъзможни начини, без изобщо да си мръднете мързеливите дупенца от стола, като за най-масов тип плащане сте приели СМС-а, въпреки че от тези 4.80лв. след като се приспаднат комисионните на операторите, до нас в най-добрият случай реално достигат около 2лв.
Всичко е направено максимално евтино и достъпно, колкото поне малко да покрива разходите, но те се увеличават все повече и повече, а приходите са си все същите, защото ако не сте забелязали, никога не сме актуализирали цените, а флудеца вече струва жълти стотинки.

Искам да помислите добре, преди 10 години какво е можело да си купите с 10 или дори 5лв., и на колко пари се равняват сега в наши дни.
Искам да помислите добре и защо ви е толкова трудно да се разделите с тях дори само веднъж месечно, когато става въпрос за някаква добра кауза, каквато всъщност е тази верига и общност, а същевременно голяма част от вас ги дава всеки божи ден за кутия отрова купена от най-близката будка.

И преди сме имали години в които повечето месеци са били оцветени в червено, но обикновено нещата са се компенсирали накрая и загубите са били покрити.

За изминалата 2014 веригата е малко над 3 бона назад, което не е фатално, но е крайно време за промяна, все пак може и да не сме бизнес като бизнес, но не сме и благотворително дружество.

Силно ме съмнява този текст да трогне безкрайно разглезените и пренаситени мозъчета на болшинството играчи, но ако все пак има някакъв ефект и решите да помогнете, можете да го направите като се възползвате от глобалният слот.

Ако до седмица няма съществено раздвижване, цените ще бъдат актуализирани, и на когото не му изнася, може да се разкара още от сега.

Сървърите ще просъществуват със или без вашата помощ, но силно се изкушавам да ги направя достъпни само за определен кръг от хора, и най-накрая да започна да си влизам с ника без да ми се налага да изключвам войса и чата на играта.

Толкова от мен засега, време е троловете да налазят

Най-отгоре
{SENDPM=45}
Dark Execution3R
пн фев 02 2015, 08:31
Classic Admin
Регистриран потребител #20673
Регистриран: пт фев 24 2012, 10:10
съобщения: 360
Само да попитам, ако решиш да направиш сървърите само за определен кръг хора, това какво ще рече?
Най-отгоре
{SENDPM=20673}
Sol Bad Guy
пн фев 02 2015, 08:33
Регистриран потребител #26254
Регистриран: сб фев 01 2014, 06:55
съобщения: 1
Kobri написа ...

Сървърите ще просъществуват със или без вашата помощ, но силно се изкушавам да ги направя достъпни само за определен кръг от хора, и най-накрая да започна да си влизам с ника без да ми се налага да изключвам войса и чата на играта.


Бих плащал ваучер от 50 лева, ако сървърите се разчистят от всякакъв вид паплач!
Най-отгоре
{SENDPM=26254}
PlaceYourBets
пн фев 02 2015, 09:09
Регистриран потребител #17445
Регистриран: нд мар 13 2011, 07:45
съобщения: 305
Респект за това което си направил и се чудя как още не си вдигнал цените. Един съвет - просто махни гадните СМС-и.
Само виж колко каси на easypay има в страната - [натисни тук] Искат, не искат, ще купуват ваучери та ще им пукат ушите.
Най-отгоре
{SENDPM=17445}
Hegko!
пн фев 02 2015, 09:37
Регистриран потребител #27400
Регистриран: ср авг 13 2014, 02:45
съобщения: 7
Съгласен.Много вярно! +1
Най-отгоре
{SENDPM=27400}
Jet L1
пн фев 02 2015, 10:52
Регистриран потребител #25886
Регистриран: пт дек 27 2013, 01:30
съобщения: 100
То тогава бяха най-добрите времена,със нагласата да ходим да си купим ваучери чак от София или Пловдив понеже нямаше такива смси,чакали сме със месеци да ни докарат до определеното магазинче в нашия град,та тогава се запознахме с убийците от които влизаме много малко вече,но си бяха най-яките времена.
Най-отгоре
{SENDPM=25886}
pass1on
пн фев 02 2015, 11:02
Регистриран потребител #19068
Регистриран: пт окт 07 2011, 03:10
съобщения: 75
Регнал съм 3 глобални слота за последните 2 седмици, но това едва ли ще помогне
Най-отгоре
{SENDPM=19068}
Veselka
пн фев 02 2015, 11:05
Регистриран потребител #27382
Регистриран: сб авг 09 2014, 08:00
съобщения: 44
Ейнц, аз от Автогарата снабдявах 3-4ма човека от Стара Загора
Най-отгоре
{SENDPM=27382}
Smocky
пн фев 02 2015, 11:20
Регистриран потребител #27997
Регистриран: пн ное 24 2014, 08:50
съобщения: 25
*DEAD* (Newbie) piqn. : kuv e toq lag we
*DEAD* (Newbie) piqn. : lelel
*DEAD* (Newbie) propensities on Aim : rate 25000
*DEAD* (Newbie) piqn. : maika mu stara kvo stana we
schindler (RADIO): Need backup.
*DEAD* (Newbie) propensities on Aim : fps_max 505
*DEAD* (Newbie) propensities on Aim : cl_updaterate 101 pishi
[V.I.P. Activity] Mon1ka gagged propensities on Aim.
(Newbie) piqn. : stiga go gagva de
(Newbie) piqn. : ...
(SECTOR V.I.P.) Mon1ka : mn znae
Докато има такива индивиди, аз пари няма да дам..имам няколко регнати ника, давал съм ви хака да ъпдате флекса, помагам на играчите в сървъра (13 години цс 6 години в сектор 9 лана, кобрата ми взима интервю на CPL winter) и в замяна получавам бан в сайта, гаг в цс и титла Sektor UTAIKA..от къв зор да ви давам пари..Кобра с цялото си уважение към ТЕБ, виж какво НАКАРАХ ДА НАПИШАТ, защото съм баннат в темата Предложения за развитие на нормала, даже съм очуден,че не са го изтрили!
Защо да плащам на хора, на които вечно не им се занимава.
Най-отгоре
{SENDPM=27997}
AgainstWorld
пн фев 02 2015, 11:45
Регистриран потребител #28243
Регистриран: пт дек 26 2014, 05:15
съобщения: 14
Dark Execution3R написа ...

Само да попитам, ако решиш да направиш сървърите само за определен кръг хора, това какво ще рече?

Спрете да четете само това което ви изнася и вземете и осъзнайте ситуацията ... CS 1.6 е буквално за музея , и все пак съществуват свестни вериги в тоя свят , които поддържат тази игричка жива ... Само че те се броят на пръсти , колкото и да не ви се вярва и SECTOR е една от тях , и ако искате вярвайте SECTOR-а е единствената високо-стандартна верига в България ! Тъй че ... И аз мисля 4,80 да не е ЧАК ТОЛКОВА фатална сума която да можете да давате на месец , все пак ясно знаем че едно 50 % от играчите са непълнолетни дето мятат по едно 5 лева на ден за отровата(и мен ме дразни тая гадна истина) , която Кобрата спомена , и други неща които няма да споменавам ...
+1 за Темата и нека да поддържаме веригата жива !
Най-отгоре
{SENDPM=28243}
Отиди на страница       >>   

Иди:     Най-отгоре

Colour Key:
Главен Администратор, Администратор, Support, Екип, CS Админ, VIP, Miss Sector.BG, Потребител

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF
Powered by e107 Forum System