Добре дошли

Потребителско име:

Парола:


Запомни ме

[ ]

Свържи се с нас

Форуми

SECTOR.BG Counter-Strike Community - The Best CS 1.6 Servers in the World! :: Форуми :: Общност :: Mapping
 
<< Предишна тема | Следваща тема >>
Как да направим собствена текстура
Редактори:Kobri, Lucky, SleepWalker, perfektnoto savur6enstvo, Lummox, -ThugLife-, Xfirb, pochti perfekten*, Keep Hope Alive
Автор Отговор
DragonClaw
нд юли 26 2009, 05:03
Регистриран потребител #18
Регистриран: пт фев 20 2009, 01:58
съобщения: 791
В този урок ще видите как да си направите текстура с връзващи се краища. Първо си изтеглете TextureViewer и го инсталирайте. В случая взех картинка на трева. От нея вие ще искате да си направите текстура:
[натисни тук]
Когато я използвате обаче, понеже е от картинка ще изглежда по този начин:
[натисни тук]
Проследете линията на текстурата и забележете как не се връзва с другия си край. За да поправите това ви е нужна програмата TextureViewer. Отовете картинката с нея. Ще ви излезе ето така:
[натисни тук]
Сега кликнете горе на TextureFilters, изберете Create Seamless Texture и когато ви се отвори новия прозорец дайте OK:
[натисни тук]
[натисни тук]
Сега ще има промяна в картинката, не толкова значителна, но крайщата ще се връзват:
[натисни тук]
Запазете новата картинка и когато я сложите в Wally (вижте как от тук) тя ще се вижда по следния начин:
[натисни тук]
Слети краища. Така ще се вижда и в игра. Готови сте, сега запазеде wad файла и пробвайте новата си текстура.

[ Редактирано сб сеп 12 2009, 08:50 ]
Най-отгоре
{SENDPM=18}
WildBeast
сб авг 08 2009, 11:13

Регистриран потребител #4866
Регистриран: сб авг 08 2009, 02:47
съобщения: 47
Имам проблем. След като пусна програмата ми иска друга, която не е инсталирана явно и за това не иска да ми тръгне TextureViewer... Какво ми трябва за да тръгне?
Най-отгоре
{SENDPM=4866}
xTaZy
сб сеп 12 2009, 07:18
Регистриран потребител #3426
Регистриран: чт юли 23 2009, 09:44
съобщения: 8
тук има ли снимки ако има .. не ги виждам
Най-отгоре
{SENDPM=3426}
DragonClaw
сб сеп 12 2009, 07:48
Регистриран потребител #18
Регистриран: пт фев 20 2009, 01:58
съобщения: 791
pic-bg.net, които съм използвал имаха проблем, за щастие снимките не бяха загубени но в темата съм използвал тъмбнейлове, които не се виждат. После ще едитна темата и ще сложа просто линк.
Най-отгоре
{SENDPM=18}
otikz`
нд мар 28 2010, 06:30
Регистриран потребител #13581
Регистриран: нд окт 11 2009, 04:14
съобщения: 38
ще съм ти благодарен ако пак прекачиш програмата и снимките
Най-отгоре
{SENDPM=13581}
 

Иди:     Най-отгоре

Colour Key:
Главен Администратор, Администратор, Support, Екип, CS Админ, VIP, Miss Sector.BG, Потребител

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF
Powered by e107 Forum System