Добре дошли

Потребителско име:

Парола:


Запомни ме

[ ]

Свържи се с нас

Форуми

SECTOR.BG Counter-Strike Community - The Best CS 1.6 Servers in the World! :: Форуми :: Общност :: Mapping
 
<< Предишна тема | Следваща тема >>
Как да направим блок с вдлъбнати ръбове
Редактори:Kobri, Lucky, SleepWalker, perfektnoto savur6enstvo, Lummox, -ThugLife-, Xfirb, pochti perfekten*, Keep Hope Alive
Автор Отговор
DragonClaw
нд апр 18 2010, 01:05
Регистриран потребител #18
Регистриран: пт фев 20 2009, 01:58
съобщения: 791
Принципно, както знаете, всеки такъв опит за блок моментално отива в прозорчето на alt+p. Има обаче начин и да не е така. Първо трябва да кажа, че е възможно блок да има вдлъбнати ръбове без да е ерор, стига нито една страна от този блок да няма вдлъбнати ръбове.
Пример:
[натисни тук]
Този блок е ерор - това е пределно ясно. Както съм написал по-горе, трябва нито една от страните на блока сама за себе си да няма вдлъбнат ръб. На блока от картинката грешни са горната и долната страна. За да ги оправим, трябва да разделим горните страни на две отделни части (чрез clipping tool):
[натисни тук]
Сега вече страните, които бяха грешни са оправени. Нека да направим вдлъбната част отново:
[натисни тук]
Работи! Сега след като успяхме да си построим блок с вдлъбнати ръбове е време да направя една много важна бележка:
[натисни тук]
На 3д изгледа съм очертал 2 страни, които ще ползвам за пример. Въпреки, че блок-а от картинката не се води ерор на "check map for problems", той всъщност е, защото може би порутения енджин на играта не позволява подобни страни - успоредни, стоящи в съседство. Компилацията на картата ще протече нормално, но ако оставите такъв блок, когато разгледате картата си, той просто ще е пренебрегнат. Така че, той би могъл да съществува само с подобна форма (примерно):
[натисни тук]
или пък такава:
[натисни тук]
или пък някаква друга - зависи от случая.

Приложението на такива блокове може да влезе в правенето на скали без ръбове, на които играчът да може да се запре, за завои на пътища и други.
Най-отгоре
{SENDPM=18}
otikz`
вт апр 20 2010, 05:19
Регистриран потребител #13581
Регистриран: нд окт 11 2009, 04:14
съобщения: 38
несъм сигурен че разбирам значението, смисълът от урока ...

[ Редактирано вт апр 20 2010, 05:20 ]
Най-отгоре
{SENDPM=13581}
[DrvilS]Blu3
вт апр 20 2010, 09:27
Регистриран потребител #11475
Регистриран: чт сеп 24 2009, 01:32
съобщения: 147
Това е съвет за правенето на карти със скали ... лично аз така мисля
Най-отгоре
{SENDPM=11475}
TeRMiNaTe
вт апр 20 2010, 10:34
Регистриран потребител #2418
Регистриран: чт юли 09 2009, 07:50
съобщения: 368
Това е правлният начин да направите блок с вдлъбнат ръб. Всеки друг опит ще бъде отчетен като ERROR, макар и не фатален.
Най-отгоре
{SENDPM=2418}
 

Иди:     Най-отгоре

Colour Key:
Главен Администратор, Администратор, Support, Екип, CS Админ, VIP, Miss Sector.BG, Потребител

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF
Powered by e107 Forum System